Vyberte prosím dům a patro :

Dům A

Dům B

Vyberte prosím konkrétní byt

LOKALITA

Příroda i obchody na dosah

Bydlení v rezidenci DUO v krásném prostředí brněnské Kociánky spojuje výhody městského i venkovského stylu života. Tamní příroda nabízí klid a rekreaci. Uměřenou zástavbu doplňují lesy a zahrady v nejbližším okolí. Centrum Brna je snadno a rychle dostupné všemi druhy dopravy.

Lesy pod Zaječí horou

Výlety ke studánkám

Okolí viladomu Ventura s lesy a zahrádkami protkanými hustou sítí cest svádí k příjemným procházkám. V převážně listnatých lesích v okolí Zaječího potoka se skrývají čtyři rybníčky, studánky a pomníčky. Zdatnější turisté mohou po žluté turistické trase vyrazit ve směru na Soběšice až k jezdeckému areálu Panská Lícha.

loc1
loc1

Kam za nákupy

Pestrý výběr v blízkém okolí

Pár minut jízdy a obyvatelé viladomu DUO rezidence se snadno dostanou do obchodů v okolí. V nákupním centru Královo Pole v Cimburkově ulici sídlí hypermarket Tesco a řada obchodů s elektronikou, oděvy a spotřebním zbožím. Kdo se vydá autem po silnici I/43 ve směru na Svitavy, dorazí do hypermarketu Globus nebo hobbymarketu Bauhaus v Ivanovicích.

Mateřská škola Veverka

Kvalita a domácí prostředí

loc3

Osobní přístup a moderní trendy v péči o předškolní děti. To jsou hlavní přednosti školky Veverka vzdálené nedaleko od rezidence DUO. Školka se zaměřuje na rozvoj kreativity, výuku angličtiny, nabízí pokrokové stravování s využitím čerstvých a kvalitních surovin i noční pobyty a víkendové hlídání. Otevřená je ve všední dny od 7 do 17 hodin.

Základní škola Herčíkova

Využití pro mladé sportovce

loc4

Vlastní plavecký bazén, rozšířená výuka informatiky a tělesné výchovy, řada kroužků. Základní škola Herčíkova necelý kilometr od rezidence DUO v brněnském Králově Poli se neomezuje jen na běžnou výuku. Předností jsou také pravidelné výjezdy do škol v přírodě a lyžařské zájezdy.

Koupaliště Královo Pole

Bazény i moderní sportoviště

loc5

V horkých letních dnech nabízí osvěžení i zábavu Koupaliště Královo Pole v Křižíkově ulici vzdálené od rezidence DUO 750 metrů. V areálu s třemi bazény a několika vodními atrakcemi včetně vodního hřibu návštěvníci najdou i sportoviště, kde si zahrají volejbal, nohejbal, badminton a další sporty. Výhoda koupaliště je také dlouhá otevírací doba, v červenci až do 22 hodin.

Přestupní uzel

Snadná doprava do všech směrů

loc6

Z oblasti Kociánky se lze snadno dostat do centra nebo naopak z města nejen autem, ale také hromadnou dopravou. Přestupní uzel Královo Pole, vzdálený necelý kilometr od Rezidence DUO,  dává na výběr z cestování vlakem ve směru do centra nebo na Tišnov, tramvají číslo 6 i autobusy linek 41, 42, 43, 44, 84, 301 a x30 prakticky do všech směrů v Brně.

Historie Kociánky

Brněnská Kociánka získala název podle majitele Antona Kotziana z Kronfeldu, který žil v 18. století. Klidná lokalita je známá hlavně díky ústavu pro tělesně postižené z roku 1919. K pozoruhodnostem patří zvonice z roku 2005 postavená díky projektu Místa setkávání. Na zvonu je odlité poselství dalajlámy "Nechť je mi dopřáno zde pobývat, pokud zem a nebe potrvají, abych mohl snímati strasti z tohoto světa."

Kociánku si oblíbili i stavitelé, podle návrhu architektů Zdeňka a Daniela Makovského tam vyrostla na počátku tisíciletí jednopodlažní vila nad údolím říčky Ponávky. Recesisté spojují s Kociánkou i známého fiktivního génia Járu Cimrmana. Hasil žízeň u jedné ze studánek v lese ve směru na Řečkovice, kde vyráběl v roce 1916 cihly. Dnes nese studánka jeho jméno a je u ní pamětní tabule.